Azərbaycanın Ümumdünya Ticarət Təşkilatına üzvlüyü prosesi çərçivəsində üzv dövlətlərlə mallar və xidmətlər üzrə danışıqlar keçirilmişdir
Azərbaycanın Ümumdünya Ticarət Təşkilatına üzvlüyü prosesi çərçivəsində üzv dövlətlərlə mallar və xidmətlər üzrə danışıqların, həmçinin ÜTT Katibliyinin ekspertləri ilə bir sıra mövzular üzrə texniki məsləhətləşmələrin keçirilməsi məqsədilə Azərbaycan nümayəndə heyəti 18-22 dekabr 2023-cü il tarixlərində İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərində səfərdə olmuşdur.
Səfər çərçivəsində Səudiyyə Ərəbistanı ilə xidmətlər, Şri-Lanka ilə mallar, Rusiya Federasiyası ilə mallar və xidmətlər üzrə danışıqlar keçirilmiş, ÜTT Katibliyinin ekspertləri ilə İnvestisiya fəaliyyətinin asanlaşdırılması Sazişi, Balıqçılıq subsidiyaları Sazişi, Xidmətlərin daxili tənzimlənməsi üzrə Birgə Təşəbbüs, Dövlət Ticarət Müəssisələrinin notifikasiyası üzrə müzakirələr aparılmışdır. Bundan əlavə, ÜTT-nin Baş Direktorunun müavini cənab Dzjanq ilə görüş keçirilmiş, müzakirələr aparılmışdır.

Negotiations on goods and services were held with the member states within the framework of Azerbaijan's membership in the World Trade Organization
Within the framework of Azerbaijan's membership in the World Trade Organization, the delegation of Azerbaijan visited Geneva, Switzerland, on December 18-22, 2023, in order to hold negotiations on goods and services with member states, as well as technical consultations with WTO Secretariat experts on a number of topics.
Within the framework of the visit, negotiations were held on services with Saudi Arabia, goods with Sri Lanka, goods and services with the Russian Federation, discussions were held with WTO Secretariat experts on the Investment Facilitation Agreement, Fisheries Subsidies Agreement, Joint Initiative on Internal Regulation of Services, Notification of State Trading Enterprises . In addition, a meeting and discussions were held with Mr. Dzhang, Deputy General Director of the WTO.