Ümumdünya Ticarət Təşkilatının baş direktoru xanım Nqozi Okonyo-İvealanın Azərbaycana səfəri baş tutub
2024-cü ilin 6 iyun tarixində ÜTT-nin baş direktoru xanım Nqozi Okonyo-İvealanın Azərbaycana səfəri baş tutmuşdur. Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə görüş keçirilmiş, iclasda Azərbaycanın ÜTT-yə üzvlük prosesi, həmçinin təşkilata üzvlüyün Azərbaycan iqtisadiyyatı üçün potensial faydaları və riskləri müzakirə edilmişdir. Həmçinin səfər çərçivəsində iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov ilə görüş keçirilmiş və Azərbaycanın üzvlüyü ilə bağlı işçi qrupun növbəti iclasının təşkili və digər məsələlər müzakirə edilmişdir.

The Director-General of the World Trade Organization, Dr. Ngozi Okonjo-Iweala, has visited Azerbaijan
On June 6, 2024, WTO Director-General Ngozi Okonjo-Iweala visited Azerbaijan. During the visit, she met with the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, where they discussed Azerbaijan's membership process in the WTO, as well as the potential benefits and risks of membership for the Azerbaijani economy. Additionally, she met with the Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, to discuss the organization of the next meeting of the Working Group regarding Azerbaijan's membership and other related matters.