Elmi məqalə müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb və qaliblər mükafatlandırılıb.
İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən Ümumilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş orta ixtisas, bakalavr və magistratura pilləsində təhsil alan tələbələr arasında keçirilən “Dünya ticarət sistemi və Azərbaycan: mövcud vəziyyət və inkişaf perspektivləri” mövzusunda elmi məqalə müsabiqəsi sona çatmışdır.
Müsabiqədə bir çox yerli və xarici ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr iştirak etmişdir. Müsabiqəyə təqdim edilmiş məqalələr İqtisadiyyat Nazirliyində yaradılmış xüsusi komissiya tərəfindən yoxlanılmış və əvvəlcədən müəyyən edilmiş meyarlara əsasən qiymətləndirilmişdir.
Belə ki, Komissiyanın yekun qiymətləndirməsinə əsasən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbəsi Mirbağır Bağırzadənin məqaləsi 1-ci yerə, Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbəsi Lamiyə Çobanzadənin məqaləsi 2-ci yeri və İtaliyanın Bolonya Universitetinin tələbəsi Ziya Həsənlinin məqaləsi 3-cü yerə layiq görülmüşdür.
Müsabiqə iştirakçıları İqtisadiyyat Nazirliyində Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tədbirə dəvət edilərək mükafat və diplomlarla təltif edilmişdirlər.

The results of the competition of scientific article are announced and the winners awarded.
The competition of scientific articles devoted to the 96th anniversary of national leader, Heydar Aliyev on the subject of “World Trade System and Azerbaijan: current situation and development perspectives”, for the vocational, bachelor and master students arranged by the Ministry of Economy has been ended.
Many students from the local and foreign educational institutions participated at the competetion. The articles submitted to the competition were reviewed by special Committee within the Ministry of Economy and assessed according to the predefined criteria.
Hence, according to the final assessment of the Committee, the article by Mirbaghir Baghirzade from Azerbaijan State University of Economics was awarded to the 1st place, the article by Lamiya Chobanzade from Baku Engineering University was awarded to the 2nd place and the article by Ziya Hasanli from the University of Bologna to the 3rd place.
The participants of the competition were invited to the ceremony devoted to the 96th anniversary of national leader, Heydar Aliyev at the Ministry of Economy and given prizes and diplomas.